PG

Kosiarka-Gianni-Ferrari-PG
Kosiarka-Gianni-Ferrari-PG

Profesjonalne maszyny Gianni Ferrari PG są mocne i kompaktowe . System zbierania za pomocą turbiny jest zintegrowany z maszyną: bez zewnętrznych części obciążających i bezkonkurencyjnej wydajności zbierania.

Gianni Ferrari PG to uniwersalna maszyna do pielęgnacji terenów zielonych i otwartych przestrzeni. Specjalizuję się w przycinaniu i zbieraniu trawy oraz świetnie w wielu innych zastosowaniach!

W parkach i publicznych terenach zielonych często można znaleźć odpady i zabrudzenia, ale dzięki połączeniu działania agregatu tnącego i efektywnej turbiny wlotowej wszystko jest doskonale zbierane i oczyszczane. Z tego powodu maszyny PG są szczególnie przydatne w konserwacji placów zabaw, szkolnych terenów zielonych, kempingów oraz we wszystkich sytuacjach, w których czyszczenie i bezpieczeństwo są niezbędne do użytkowania zieleni. Dzięki wydajnemu systemowi zbierania, czyszczenie jest zapewnione, a efekt estetyczny jest nienaganny. Ponadto, PG okazuje się niezwykle skuteczny nawet w zbieraniu liści.


PG to maszyna, która jest również bardzo popularna wśród klubów sportowych. W rzeczywistości, oprócz sprzętu do konserwacji pól trawy naturalnej (kosiarka, aerator, rozrzutnik piasku), dostępne jest specjalne wyposażenie do konserwacji boisk z trawy syntetycznej, a także do czyszczenia torów lekkoatletycznych.


Naturalnym środowiskiem kosiarki Gianni Ferrari PG są parki i ogrody, ale dzięki bardziej kompaktowym rozmiarom PG porusza się łatwo i skutecznie nawet w ruchu miejskim, w tym na rondach, chodnikach, gdzie może również działać jako zamiatarka lub odśnieżarka. Ponadto maszyny PG diesel są dopuszczone jako samobieżne maszyny do ruchu drogowego. Te cechy sprawiają, że nadaje się szczególnie do miejskich prac konserwacyjnych, nawet zimą.


Kosiarki Gianni Ferrari serii PG wyposażone są w napęd hydrostatyczny z pedałem prędkości pozwalającym operatorowi na płynną regulację szybkości od 0-14 km/h. W trudnych warunkach mechanizm różnicowy może zostać zablokowany na przednich napędowych kołach, co w znacznym stopniu poprawia kontrolę maszyny. Hydrauliczne wspomaganie kierowania tylnymi kołami pozwala na precyzyjne i szybkie zmiany kierunku jazdy z jednoczesnym ograniczeniem wysiłku kierującego. Wszystkie modele kosiarek profesjonalnych Gianni Ferrari PG serii 4WD wyposażone są w opatentowany system HTC ™ (Hydrostatyczna Kontrola Trakcji), który wprowadza ważne zalety takie jak:

– Inteligentny napęd tylnych kół pozwalający zapobiegać zniszczeniu darni podczas manewrowania.

– Pewność, że napęd posiadają ciągle wszystkie cztery koła nawet w czasie manewrowania.


Kosiarki Gianni Ferrari serii PG są wyposażone w profesjonalne niskoemisyjne silniki benzynowe i wysokoprężne, które są w pełni zgodne z aktualnymi dyrektywami w sprawie przeciwdziałania zanieczyszczeniom. Dwucylindrowe silniki benzynowe są wyposażone w filtr powietrza z podwójnym elementem filtrującym i wymuszony układ smarowania z filtrem oleju. Te cechy zwiększają ochronę i trwałość silnika.
W celu uzyskania maksymalnej wydajności dostępne Diesla 3-cylindrowych ciekłym chłodzeniem.


Modele z silnikiem wysokoprężnym są wyposażone w selektor Eco-Drive ™, który zapewnia bardziej wydajne i wygodne użytkowanie. W trybie Eco-Drive silnik, wałek odbioru mocy i turbina kolektorowa pracują ze zredukowanymi prędkościami, aby zapewnić oszczędność paliwa i zredukować poziom hałasu. W najtrudniejszych sytuacjach roboczych można wybrać tryb Boost, w którym silnik, wałek odbioru mocy i turbina kolektorowa obracają się z maksymalną prędkością.


Fotel operatora został zaprojektowany tak, aby nie męczyć nawet po wielu godzinach pracy. Kolumna kierownicy jest nachylana; kierownica jest ergonomiczna z miękkim uchwytem i pokrętłem. Pojedynczy pedał szybko i intuicyjnie porusza się do przodu i do tyłu dla maksymalnej łatwości użytkowania. Aby dostosować się do wzrostu i wagi każdego operatora, fotel jest regulowany na głębokości, a zawieszenie siedzenia ma regulowaną wysokość i sztywność. Wszystkie elementy sterujące są łatwo dostępne, a hydrauliczne dźwignie rozdzielacza są zabezpieczone przed przypadkowym uruchomieniem. W modelach z silnikiem Diesla wyświetlacz pokazuje dane dotyczące pracy maszyny (licznik godzin, temperatura wody w silniku, rezerwa paliwa itp.) oraz diagnostykę systemów bezpieczeństwa i anomalii systemu.


Duży kosz zbierający jest wykonany z wytrzymałego, odpornego na wstrząsy materiału. W koszach o pojemności 800 litrów, obrotowy rozdzielacz ładunku zagęszcza trawę i napełnia pojemnik równomiernie, maksymalnie wykorzystując jego pojemność.


4-kołowe kosiarki PG są również dostępne w wersji z wysokim wysypem. Hydrauliczne siłowniki pozwalają podnieść kosz do 1,90 metra i opróżnić go bezpośrednio na nadwozie ciężarówki lub przyczepy. Opróżnianie jest jednak możliwe na dowolnej wysokości, niższej niż maksimum, dzięki niezależnej kontroli w celu wywrócenia kosza.


Zobacz: Galeria zdjęć

Kosiarka Gianni Ferrari, model PG: zbieranie liści

Kilka naszych zdjęć: