Turbograss

Kosiarka-Gianni-Ferrari-Turbograss
Kosiarka-Gianni-Ferrari-Turbograss

Zwrotność jest najważniejszą cechą kosiarki o zerowym promieniu skrętu (ZTR). Osiąga się to dzięki nowatorskiemu podwójnemu hydrostatycznemu układowi przeniesienia napędu i kompaktowym wymiarom. Maszyna porusza się bardzo szybko po ziemi z drzewami, krzewami i klombami lub w parkach i małych ogrodach lub wzdłuż wąskich ścieżek. Eliminacja ręcznego przycinania i marnowania czasu ze względu na skomplikowane manewry w połączeniu z urządzeniami o dużej prędkości i kolektorze trawy o dużej pojemności gwarantują znaczną wydajność produkcyjną i skrócenie czasu pracy.


Dwa ważne opatentowane rozwiązania, które wykorzystuje kosiarka Gianni Ferrari Turbograss:

1. Noże obracają się w kierunku przeciwnym do tradycyjnie stosowanych rozwiązań. Ten kierunek obrotu pozwala na uzyskanie zaskakująco dobrych efektów cięcia i wydajności zbierania.

2. Z przodu agregatu tnącego znajduje się krawędź regulująca wysokość cięcia. To rozwiązanie zapobiega ściskaniu trawy pozwalając nożom na precyzyjne cięcie nawet bardzo wysokiej trawy. Agregat dostosowany jest do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, głównie dzięki uchylnej klapie pozwalającej na dostawanie się wysokiej trawie, ale zapobiegając dostawaniu się przedmiotów spoza agregatu. To proste rozwiązanie dopasowuje maszynę do wszystkich obecnych norm bezpieczeństwa. Agregat tnący wyposażony jest w dwa dyski z podwójnymi nożami (góra/dół) osadzonymi przegubowo. System ten ma trzy podstawowe zalety:

– jest wyjątkowo mocny i odporny na uderzenia
– można ciąć nawet bardzo małe kawałki
– podwójne noże zapobiegają przyklejaniu się trawy do obudowy, dając zawsze wysoką jakość cięcia i zbierania

System płynnego dostosowywania się agregatu do nierówności terenu daje zawsze wysoką jakość cięcia niezależnie od kształtu terenu. Hydrauliczny podnośnik agregatu do pozycji pionowej za pomocą jednego przycisku pozwala na łatwą zmianę oprzyrządowania.

Kosiarka z zerowym promieniem skrętu Gianni Ferrari Turbograss może ciąć i zbierać trawę razem z pozostawionymi odpadkami, śmieciami, plastikowymi butelkami itp. z wydajnością od 4000 do 8000 mkw z wysoką jakością.


Otwór wlotowy – dużych rozmiarów turbina wtłaczająca, dostarcza dużego ciągu powietrza, wyposażona jest w 4 specjalne obrotowe noże. Turbina redukuje i rozdrabnia w proporcji 5:1.


Zbiornik na trawę – zbiornik na trawę wykonany jest z tworzywa polietylowego o wysokiej jakości odporności na uderzenia, wyposażony w filtr, boczne drzwi, zsyp i sygnał zapełnienia. Filtr złożony jest z metalowej łatwo wymiennej siatki w osłonie plastikowej pozwalającej na szybkie oczyszczenie. Tylne drzwi otwierają się automatycznie podczas wypróżniania zbiornika. Wydajny i mocny zbiornik można opróżniać na wysokości 180 cm (opcja). Pozwala to operatorowi na łatwe i szybie opróżnianie ściętej trawy bezpośrednio na przyczepę lub skrzynię samochodu. Wszystkie te cechy redukują czas cięcia a hydrauliczny podnośnik eliminuje pracę ręczną.


Zobacz: Galeria zdjęć


Kosiarka Gianni Ferrari Turbograss w pracy: