Turbo 1-1w-2-4

Kosiarka-Gianni-Ferrari-Turbo
Kosiarka-Gianni-Ferrari-Turbo

Kosiarka Gianni Ferrari Turbo 1 – Turbo 1w

Kompaktowa i mocna. Kosiarka samojezdna Gianni Ferrari Turbo 1 jest niezwykle wydajna na płaskim terenie lub terenach z lekkimi nachyleniami. Potężny, 3-cylindrowy silnik dieslowski z masywnym wydechem umożliwiają osiągnięcie wysokich prędkości ścinania, zapewniając bardzo wysoką jakość cięcia nawet w wysokiej i mokrej trawie. Zbiornik na trawę o pojemności 1100 litrów razem z wysoką windą rozładunkową (maksymalny wysięg do 2,1 m) okazują się niezwykle wydajne przy prędkości maksymalnej 18 km/h. Niezwykle kompaktowa, maszyna może z łatwością poruszać się między przeszkodami i w wąskich ścieżkach. Wersja Turbo 1W wyposażona jest seryjnie w opatentowany system HTC™ (Hydrostatyczna Kontrola Trakcji) – napęd na 4 koła gwarantujący perfekcyjną przyczepność na trudnych stokach.

Kosiarka Gianni Ferrari Turbo 2

Idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy maksymalnej wydajności. Kosiarka profesjonalna Gianni Ferrari Turbo 2 oferuje identyczne rozwiązania i funkcjonalności co model Turbo 1, ale przy zwiększonej mocy 4-cylindrowego silnika typu diesel, sprawniejszym systemie napędu oraz większym, 1300-litrowym pojemniku zbierającym. Tym samym proporcjonalnie zwiększa się wydajność na otwartych przestrzeniach: boisko sportowe z gęstą i mokrą trawą zostanie skoszone a trawa pozbierana w niecałą godzinę, przy zachowaniu jakości cięcia zbliżonej do efektu uzyskiwanego przez kosiarkę wrzecionową.

Kosiarka Gianni Ferrari Turbo 4

Maksymalna przyczepność i moc. Niestrudzona na obszarach z trudnymi stokami. Niski środek ciężkości kosiarki Gianni Ferrari Turbo 4 umożliwia bezpieczne koszenie nawet na bokach stoków, gdzie kosiarki konkurencji nie zdają egzaminu. Ekskluzywny system automatycznej kontroli trakcji HTC™ umożliwia bardzo ostry promień skrętu zapewniając wysoki poziom manewrowości.

Kosiarka Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty

Silnik o mocy 50 KM, dwubiegowy napęd, aby zmaksymalizować moc i prędkość jazdy, 1400 litrowy pojemnik sprawia, że ​​maszyna jest wyjątkowo wydajna.

Kosiarka Gianni Ferrari Turbo 2-4 Cruiser

Modele Turbo 2-4 Cruiser mają przestronną, zawieszoną kabinę.
Standardowe systemy grzewcze i klimatyzacyjne wraz z elektronicznym sterowaniem skrzynią biegów sprawiają, że Cruiser jest wyjątkowo wygodny w długotrwałym użytkowaniu w każdych warunkach pogodowych.
Kabina jest zawieszona na mocowaniach antywibracyjnych, a ze względu na zastosowanie elektrycznych i elektrohydraulicznych elementów sterujących nie występuje sztywne mechaniczne połączenie między kabiną a maszyną. Dlatego też fotel kierowcy jest całkowicie odizolowany od zespołu trakcyjnego. Zastosowanie specjalnych mat zapewnia dodatkową izolację. Dzięki wysokiej wydajności klimatyzacji kabina Turbo Cruiser zapewnia doskonałą ergonomię i komfort w każdej sytuacji klimatycznej.


Turbina

System załadunku jest zintegrowany z maszyną: turbina wlotowa i kanał zbiorczy znajdują się wewnątrz ciągnika. Zalet tego rozwiązania jest wiele:
– unika się kłopotliwych poprzecznych występów zewnętrznych rur zbiorczych, zachowując wymiary maszyny. Zapewnia to większą zwrotność i umożliwia korzystanie z maszyny nawet w ciasnych przestrzeniach, z korzyścią dla wydajności. Ponadto, bez zewnętrznej rury, maszyna może działać jednakowo po obu stronach, aby dodatkowo zwiększyć efektywność;
– w porównaniu z konkurencją z zewnętrznymi rurami zbierającymi, maszyna jest bardziej stabilna i zrównoważona dzięki lepszemu ustawieniu środka ciężkości;
– zbieranie trawy jest bardziej skuteczne, ponieważ skoszona trawa musi pokonać krótszą trasę i nie ma strat ładunku. W ten sposób na trawniku nie pozostają resztki po ścięciu, co zapobiega zatykaniu się turbiny i kanału zbiorczego.


Duży kosz zbierający jest wykonany z wytrzymałego, odpornego na wstrząsy materiału. Klakson nakazuje operatorowi odłączenie wałka odbioru mocy, gdy kosz jest pełny, co zapobiega zatykaniu się kanału zbiorczego.
Obrotowy rozścielacz zagęszcza trawę i napełnia pojemnik równomiernie, maksymalnie wykorzystując jego pojemność.
Wydajny i solidny system podnoszenia kosza pozwala operatorowi na łatwe i szybkie wyładowanie trawy bezpośrednio na nadwozie ciężarówki lub przyczepę.


Gianni Ferrari wybrał silniki Kubota 3 lub 4 cylindry od 1100 do 2400 ccm, aby zapewnić maksymalną niezawodność, ciszę i moc w pełnej zgodności z obowiązującymi przepisami.


Będąc wysoce profesjonalną maszyną, przeznaczoną do bardzo długiego użytkowania w ciągu dnia, szczególną uwagę zwrócono na ergonomię pozycji operatora i elementów sterujących, aby jazda była jak najbardziej komfortowa i bezpieczna.


Zobacz: Galeria zdjęć

Kosiarka Gianni Ferrari w pracy:


Kosiarka Gianni Ferrari, model Turbo 4: koszenie przy Tauron Arena Kraków.


Kosiarka Gianni Ferrari, model Turbo 4: koszenie w Parku Śląskim w Chorzowie